Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


خواص کدو حلوایی

نویسنده : letstartwppl ۱۳۹۴/۰۸/۰۳ تعداد نظرات : ۰
خواص ویژه کدو حلوایی

ارزش غذایی کدو حلوایی:

کدو حلوایی دارای مقدار کمی کالری است ( ۲۰ کالری انرژی در ۱۰۰ گرم ) و مصرف آن در غذا برای کسانی که وزن خود را کنترل می کنند، مناسب است.
همچنین خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت – غنی پتاسیم است و برای افراد دچار فشار خون مفید می باشد، ولی برای افراد دچار ناراحتی کلیوی مناسب نمی باشد. جذب آهن و منیزیوم آن نیز خوب است.
کدو حلوایی خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت – غنی بتاکاروتن است و رنگ نارنجی آن به دلیل وجود همین ترکیب است. بتاکاروتن پیش ساز ویتامینA و یک آنتی اکسیدان مهم در بدن می باشد که بدن را از حمله رادیکال های آزاد و اثر تخریبی آنها حفظ می کند.
کدو دارای فیبر غذایی نیز می باشد؛ از فیبر موجود در مواد غذایی می توان در درمان بسیاری از بیماری ها مخصوصاً افزایش وزن ( چاقی )، یبوست، افزایش چربی خون، و دیابت استفاده نمود.WHO* ( سازمان بهداشت جهانی ) توصیه می کند هر فرد در روز به ۳۰ گرم فیبر نیاز دارد که می تواند فیبر موردنیاز خود را از حبوبات، سبزیجات، انجیر، خرمای خشک، نان های سبوس دار   و به خصوص کدو تأمین نماید.

خواص درمانی کدو:

یرقان (زردی) را برطرف می کند.

انواع کدو، ادرار آور و تب بر است.

تخک کدو به خصوص پوست سبز رنگ آن ضد کرم است به همبین دلیل از کدو در درمان بیماری های روده ای مخصوصاً از بین بردن کرم و انگل های روده ای استفاده می شود.

از کدو می توان به عنوان مسهل در درمان بیماری یبوست و بواسیر بهره گرفت.

در درمان عفونت های مثانه ای نیز می توان از کدو استفاده نمود.

در کاهش فشار خون و چاقی نیز تاثیر بسزایی دارد .

کدو حلوایی، سینه را نرم و اخلاط و سرفه را آسان می کند.

خوردن کدو مغز را تقویت می کند.

سالمین نیوز

درباره نویسنده