Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


با زعفران سرطان کبد را مهار کنید!

نویسنده : crbuilder2008 ۱۳۹۴/۰۸/۰۵ تعداد نظرات : ۰
با زعفران سرطان کبد را مهارکنید!

خواص گیاه زعفران:

گیاه زعفران، «سرطان کبد» را مهار می‌کند، در درمان «آلزایمر» موثر است و در درمان «اختلالات قاعدگی» نیز نقش مهمی را ایفا می‌کند. این گیاه با ارزش علاوه بر استفاده در پُخت و پز، دارای مصارف درمانی بسیاری نیز هست. پیاز غلاف قهوه‌ای رنگی زعفران دارد و دارای ساقه و ۶ گلبرگ بنفش رنگ و ۳ رشته کلاله قرمز رنگ است. قسمت مورد استفاده گیاه زعفران، کلاله نارنجی رنگ گل آن است.
زعفران، ماده غذایی با ارزشی است که به مقدار کم از گیاه زعفران بدست می‌آید در واقع از هر ۱۰۰تا۲۰۰ هزار گیاه زعفران، حدود ۵ کیلوگرم گل زعفران بدست می‌آید که وزن ۵ کیلوگرم زعفران تازه بعد از خشک شدن به ۱ کیلوگرم می‌رسد.

متخصصین طب گیاهی نیز از دیرباز با خواص زعفران آشنا بوده و آن را برای درمان انواع بیماری‌ها مانند؛ خستگی‌های مفرط درد لثه، بیماری‌های قلبی، افسردگی، آسم، بی‌خوابی، سیاه سرفه، درد شکم و سنگ‌های کلیه توصیه می‌کردند.

مصرف زعفران باعث کاهش سطح کلسترول بد و نیز بهبود جریان خون در بدن می‌شود.

برخی از متخصصین طب گیاهی بر این باورند که استفاده از زعفران باعث تقویت حافظه می‌شود. مصرف زعفران برای افرادی که دارای اختلالات عصبی هستند و یا حافظه خود را از دست داده‌اند توصیه می‌شود. علت عوارض پیش از قاعدگی و علایم افسردگی، تغییرات در فعالیت سروتونین است که زعفران روی ماده شیمیایی «سروتونین» در مغز و نحوه فعالیت آن اثر می‌گذارد استفاده از زعفران در درمان بیماری‌های چشمی موثر است؛ زعفران از آن جا که حاوی خواص آنتی‌اکسیدانی فراوانی است متخصصین طب گیاهی آن را برای درمان ضعف بینایی توصیه می‌کنند و با مصرف آن ماهیچه‌های چشم تقویت می‌شود و مصرف منظم آن باعث بهبود بینایی حتی در سنین بالا نیز می‌شود.

زعفران خون را تصفیه می‌کند و خاصیت ضد التهابی دارد و برای تسکین دردهای ناشی از آرتروز توصیه می‌شود.

سالمین نیوز

درباره نویسنده