Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


نوشابه مصرف نکنید!

نویسنده : crbuilder2008 ۱۳۹۴/۰۸/۰۶ تعداد نظرات : ۰
نوشابه مصرف نکنید!

مضرات مصرف نوشابه های گاز دار بر سلامتی:

مصرف نوشابه های گازدار سبب ابتلا به سرطان، تسریع روند پیری، افزایش میل به مصرف خوراکی های شیرین، آسیب به استخوان ها، دندان ها و بلوغ زودرس دختران می شود.

افرادی که روزی دو قوطی نوشابه مصرف می کنند سریع تر از افرادی که هرگز نوشابه نمی نوشند، پیر می شوند.

محققان دانشگاه «کالیفرنیا» در یک مطالعه متوجه شدند، افرادی که روزی دو قوطی نوشابه مصرف می کنند، تغییراتی در دی.ان.ای آنها ایجاد می شود که سلول های آنها را ۴٫۶ سال پیرتر از افرادی می کند که هرگز نوشابه نمی نوشند.

محققان همچنین متوجه شدند که تلومرهای (قسمت انتهایی کروموزوم که از دی.ان.ای افراد محافظت می کند) در افرادی که نوشابه مصرف می کنند کوتاه تر از سایر افراد است.

مصرف نوشابه و ابتلا به سرطان:

زنانی که بیش از سه قوطی نوشابه شیرین گازدار در هفته مصرف می کنند، خطر ابتلا به سرطان سینه در آنها افزایش می یابد.

آسیب به استخوان ها:

مصرف مقدار زیادی نوشابه به استخوان های انسان صدمه می زند زیرا معمولا مقادیر زیادی اسید فسفریک به این نوع نوشابه ها برای طعم دار شدن، اضافه می شود.

مطالعه سال ۲۰۰۶ محققان دانشگاه «تافت» بوستون آمریکا نشان داد، زنانی که روزی دو قوطی نوشابه مصرف می کنند تراکم مواد معدنی در استخوان لگن آنها کمتر از زنانی است که هفته ای یک قوطی نوشابه مصرف می کنند.

احتمالا کافین موجود در نوشابه های گازدار سبب کاهش تراکم مواد معدنی در استخوان لگن می شود زیرا کافئین با خطر کاهش تراکم استخوان ارتباط دارد.

پوسیدگی دندان ها:

 قند با باکتری موجود در جرم دندان واکنش نشان می دهد و اسیدهای مضری تولید می کند که می تواند سیب پوسیدگی دندان ها شود.

حتی نوشابه های رژیمی که قند کمی دارند نیز برای دندان ها مضر هستند زیرا آنها نیز حاوی اسید سیتریک هستند.

آسیب به معده کودکان:

با وجود این که نوشابه های گازدار معمولا تسکینی برای بهم خوردگی معده محسوب می شود اما به همان اندازه می تواند برای میکروب های موجود در معده کودکان مضر باشد.

به گفته پزشکان، جدار معده و روده ها اغلب بطور موقت از میکروب های معده آسیب می بینند و مصرف زیاد نوشابه های شیرین می تواند این موضوع را بدتر کند زیرا باکتری ها از این قندها تغذیه می کنند.

بلوغ زودرس دختران:

محققان بلوغ زودرس دختران را از دیگر مضرات مصرف نوشابه های گازدار عنوان می کنند.

نوشیدنی هایی که قند اضافی دارند سطح انسولین بدن را افزایش می دهند که به نوبه خود به افزایش غلظت هورمون های جنسی زنانه مانند استروژن منجر می شود.

سالمین نیوز

درباره نویسنده