Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


منافع و مضرات گیاه چای - فروشگاه سالمین

نویسنده : law45dar1954 ۱۳۹۴/۰۸/۱۴ تعداد نظرات : ۰
منافع و مضرات گیاه چای

منافع و مضرات گیاه چای :

سالمین نیوز :  گیاه چای سبز و سیاه دارای مزاج گرم و خشک با درجه حرارت ۲ است که مصلحاتی همچون دارچین و زنجبیل دارد.

انواع چای در بازار موجود است؛ از چای سیاه گرفته تا چای سبز و اورلانگ (نوعی چای تایلندی) و چای سفید. منشا این چای‌ها همگی برگ گیاه چای است که زادگاه آن کشور چین است. بسته به اینکه درجات تخمیر تا چه حد باشد، چای به انواع متفاوتی تقسیم می‌شود بیشترین درجه تخمیر را چای سیاه و کمترین درجه تخمیر را چای سبز دارد.

منافع گیاه چای:

۱-گیاه چای چون اسیدی است، یک ماده ضد عفونی کننده خوب برای شست و شوی چشم ها و لثه های عفونی است.

۲-چای ضد عفونی کننده خوبی برای زخم ها نیز هست.

۳-چای مخصوصا چای سبز حاوی مقادیر بالایی آنتی اکسیدان است که برای مقابله با رادیکال های آزاد مفید است.

مضرات گیاه چای

۱-چای حاوی ماده ای به نام فنل است که این ماده دارای ترکیبات حلقوی است که سرطان زا و بسیار خطرناک است و بر روی پوست، کبد و سیستم گوارش اثرات نا مطلوب دارد.

۲-در هر فنجان چای بین ۷۵-۶۰ میلی گرم کافیین وجود دارد که در عین آرام بخشی، LDL خون را بالا میبرد و خطر انفارکتوس های قلبی و مغزی رو افزایش میدهد. و در دراز مدت اعتیاد می کند.

۳-چای حاوی ماده ای به نام تانن است که بسیار مدر است و مایعات بدن رو به سرعت دفع کرده و باعث غلیظ شدن پلاسما می شود.ضمنا تانن موجب غ=فعالیت بیش از حد سلول های اپیتلیال کلیه شده و در دراز مدت موجب فرسودگی و از کار افتادگی کلیه می شود.

۴-چای حاوی ماده ای به نام اگزالیک اسید است که مسموم کننده بوده و اختلالات متابولیسمی ایجاد میکند و در کلیه رسوب کرده و باعث ایچاد سنگ کلیه می شود.

۵-خوردن چای بعد از غذا باعث عدم جذب آهن و آنمی می شود.

۶-کزانتین موجود در چای موجب مسمومیت شده و عوارضی نظیر بی قراری و تحریک دارد.ضمنا این ماده بی نظمی در ریتم قلب ایجاد می کند.

قضاوت کنید آیا چای گیاه مفیدیست؟

 

درباره نویسنده