Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


پروتئین

نویسنده : crbuilder2008 ۱۳۹۴/۰۸/۱۹ تعداد نظرات : ۰
مصرف زیاد پروتئین موجب کاهش خطر سکته مغزی!

سالمین نیوز

خواص مصرف پروتئین:

مصرف زیاد پروتئین سبب کاهش میزان فشار خون و در نتیجه کاهش خطر سکته مغزی می شود.

برای کاهش خطر بروز سکته مغزی باید به اندازه کافی پروتئین به بدن خود برسانید، زیرا مصرف پروتئین سبب کاهش میزان فشار خون و در نتیجه رفع یکی از زمینه‌های اصلی سکته‌های مغزی خواهد شد.

مصرف زیاد پروتیین خطر ابتلا به سکته مغزی را کاهش می دهد.

محققان می‌گویند به طور کلی افرادی که بیشترین مقدار پروتئین را مصرف می‌کنند در مقایسه با افرادی که کمترین مقدار پروتئین را مصرف می‌کنند . ۲۰ درصد کمتر در معرض خطر سکته‌های مغزی قرار دارند.

بعلاوه به ازای افزایش هر ۲۰ گرم پروتئین در برنامه غذایی افراد، چیزی حدود ۲۶ درصد از خطر سکته مغزی آنها کاسته خواهد شد. اما این مطلب هرگز به معنای افراط در مصرف پروتئین نیست، بلکه بیشتر تاکیدش بر اجتناب از تفریط است.

قاعده طلایی اعتدال اینجا نیز برقرار است. همان‌طور که به دلایل بسیاری نباید در مصرف پروتئین بویژه پروتئین‌های حیوانی زیاده‌روی کنیم، باید مراقب باشیم مصرف کمتر از حد نیاز نیز مشکلات حادی به بار خواهد آورد که مطابق پژوهش حاضر یکی از این مشکلات می‌تواند افزایش خطر سکته مغزی باشد.

میزان مصرف پروتئین روزانه:

مصرف مناسب پروتئین به بهترین وجه ممکن خواهد توانست خطر بروز سکته مغزی را کاهش دهد

مصرف مناسب پروتئین یعنی ۱۵ درصد از کالری روزانه از پروتئین تامین گردد.

بهترین پروتئین حیوانی :

در میان پروتئین‌های حیوانی، گوشت ماهی برای پیشگیری از بروز سکته مغزی از همه مفیدتر است

گوشت ماهی حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ و دیگر مواد غذایی مفیدی است که به کاهش فشار خون و نیز بهبود عملکرد سیستم قلب و عروق کمک می‌کند.

در مقابل، گوشت قرمز سرشار از اسیدهای اشباع و کلسترول است که می‌تواند بر سلامت قلب و عروق تاثیرات نامطلوب و منفی بگذارد. به همین دلیل به توصیه این محققان بهترین کاری که باید انجام دهیم این است که مصرف گوشت قرمز را به حداقل ممکن برسانیم و به جای آن از گوشت ماهی‌هایی مانند سالمون استفاده کنیم.

اما علاوه بر پروتئین‌های حیوانی، مواد غذایی دیگری هم وجود دارد که می‌تواند با پایین آوردن میزان فشار خون، خطر بالقوه سکته مغزی را دفع کند.

پتاسیم، منیزیم و فیبرهای خوراکی که همگی به وفور در گیاهان یافت می‌شود از مهم‌ترین این مواد غذایی به شمار می‌رود

درباره نویسنده