Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


زندگی سالم، قلبی سالم - فروشگاه سالمین

نویسنده : lderouaux1987 ۱۳۹۴/۱۰/۱۲ تعداد نظرات : ۰
زندگی سالم، قلبی سالم

سالمین نیوز: با توجه به تحقیقات مجله نارسایی قلبی ؛ کسانی که امتیاز خوبی در ۷ مورد ساده لیست کنترل زندگی برای قلبی سالم در انجمن قلب آمریکا به دست آورده اند با احتمال کمتری دچار نارسایی قلبی ؛یک بیماری که جریان خون و اکسیژن را در بدن کاهش می دهد ؛ می شوند .

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا زندگی ؛ بیماری های قلبی عروقی (CVD) علت اصلی مرگ و میر در بسیاری از کشورها است . برطبق انتشارات انجمن قلب آمریکا که اخیرا به روز رسانی آماری شده است ۸۰۱۰۰۰ نفر به دلیل نارسایی قلبی و عروقی در یک کشور جان خود را از دست می دهند .

طبق به روز رسانی در ۴۰ سال گذشته ، در میان مردان و زنان از هر ۵ نفر ۱ نفر احتمال ابتلا به نارسایی قلبی در طول عمر خود را دارد .۷ مورد ساده لیست کنترل زندگی توسط انجمن قلب آمریکا با هدف بهبود سلامت و بهداشت عمومی از طریق آموزش شیوه زندگی طراحی و طبقه بندی شده است .این اقدامات هزینه ای ندارد اما می تواند به بهبود زندگی و سلامت افراد کمک شایانی کند .

۷ اقدام ساده برای داشتن زندگی سالم

اقدامات توصیه شده برای زندگی سالم عبارتند از :

– کنترل دائمی فشار خون (BP): تنظیم فشار خون به شکل نرمال به منظور کاهش فشار بر قلب، سرخرگ ها و کلیه ها

– کنترل و تنظیم کلسترول خون : کلسترول بالا منجر به ایجاد پلاک، انسداد عروق همچنین بیماری های قلبی و سکته مغزی می شود .

– کاهش قند خون : بسیاری از مواد غذایی ما ، برای تولید انرژی به گلوکز یا قند خون تبدیل و استفاده می شوند.افزایش قند خون در نهایت برای قلب، کلیه ها، چشم ها و اعصاب بسیار خطرناک و مضر خواهد بود .

– فعالیت و تحرک : فعالیت های بدنی روزانه باعث طول عمر و افزایش کیفیت زندگی می شود .

– استفاده از شیوه غذایی سالم : یک رژیم غذایی سالم و مناسب سلامت قلب را بهبود می بخشد و شانس داشتن احساس خوب و سلامتی بدن را نیز افزایش می دهد .

– کاهش وزن: وزن پایین تر به معنی سنگینی و بار کمتر بر روی قلب، ریه ها،عروق خونی و اسکلت و در نتیجه سلامتی می باشد .

– ترک سیگار: افراد سیگاری بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی هستند .

تغییر در شیوه زندگی به طور قابل توجهی باعث کاهش خطر ابتلا به بیمارهای قلبی می شود . Vanessa Xanthakis نویسنده ارشد و استادیار پزشکی و آمار زیستی در دانشگاه بوستون می گوید : حتی اگربسیاری از مردم در مورد اهمیت شیوه های صحیح زندگی آگاهی داشته باشند اما اکثریت به آن توجهی نمی کنند و آن را از ضروریات نمی دانند .بسیار مهم است که شما از سلامت و وضعیت بدن خود مطلع باشید و با مشورت با پزشک خود وضعیت بدنی تان را به حالت نرمال نزدیک کنید .یافته ها نشان می دهند که این اقدامات مفید برای یک زندگی سالم است که می تواند به کاهش احتمال خطر حمله قلبی و سکته مغزی نیز بروز نارسایی قلبی در آینده کمک کند.

درباره نویسنده