Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


پایان سرقت‌های خشن از خانه‌های زنان - فروشگاه سالمین

نویسنده : letstartwppl ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ تعداد نظرات : ۰
پایان سرقت‌های خشن از خانه‌های زنان

سالمین: سه پسر افغان پس از شناسایی خانه‌هایی که زنان در آن زندگی می‌کردند، با تهدید چاقو و قمه وارد آن شده و پس از بستن دست و پای زنان، اقدام به سرقت طلا و جواهرات‌شان می‌کردند. پلیس پایتخت پس از دستگیری این سارقان فاش کرده است که آنها علاوه بر سرقت از خانه‌ها، اقدام به زورگیری از شهروندان نیز می‌کردند.
به گزارش سالمین به نقل از روزنامه اعتماد، رسیدگی به این پرونده از هجدهم اسفند پارسال با وقوع یک فقره سرقت خشن از زنان ساکن یک خانه در منطقه مینی سیتی تهران آغاز شد. تحقیقات پلیس نشان می‌داد که چند مرد افغان با تهدید چاقو و قمه وارد خانه شده و پس از بستن دست و پای شاکیه و مادرش، تمام وجوه نقد، طلا و جواهرات آنها را دزیده‌اند.

با تشکیل پرونده «سرقت به عنف منزل»، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، رسیدگی به آن را آغاز کردند. آنها در ابتدا به ثبت شکایت مالباخته پرداختند. او گفت: «چند روز پیش، سه پسر افغان به عنوان گچکار به خانه من آمدند و متوجه تنها زندگی کردن من و مادرم شدند. تا اینکه نیمه شب روز حادثه (٨ اسفند) متوجه باز شدن ناگهانی در خانه شدم اما وقتی از اتاقم بیرون آمدم، دو نفر از همان کارگرها با قمه و چاقو به سمتم حمله کردند و با بستن دست و پای من و مادرم و حبس کردن‌مان در اتاق، همه طلا و جواهرات و پول‌های‌مان به ارزش ۴٠ میلیون تومان را دزدیدند و فرار کردند.»

در حالی که با ثبت شکایت مالباخته، رسیدگی به پرونده آغاز شده بود، به مرور شکایت‌های مشابه دیگری نیز به پایگاه یکم ارجاع داده شد که در همه آنها چند افغان به زور وارد خانه زنان شده و اقدام به سرقت طلا و جواهرات کرده بودند.

یکی از این سرقت‌ها در منطقه فرمانیه رخ داده بود که متهمان در آن ١۵٠ میلیون تومان دزدیده بودند. شاکیه این پرونده به کارآگاهان گفت: «در اتاقم بودم که صدای مادرم را شنیدم. وقتی بیرون آمدم ناگهان مردی از پشت، گردنم را گرفت و با تهدید چاقو گفت: «صدایت در نیاید»، لحظه‌ای بعد تعدادشان بیشتر شد. آنها دست و پای‌مان را بستند و النگوهای دست‌مان را بریدند. پول و جواهرات داخل گاوصندوق را هم دزدیدند و متواری شدند. » شاکی دیگری نیز که همراه همسرش در یک گاوداری کار می‌کرد پس از شناسایی متهمان به کارآگاهان گفت که سارقان با بستن دست و پای آنها، طلا و جواهرات همسرش را ربوده و متواری شدند.

با ثبت شکایت مالباخته‌ها، به تدریج پرده از هویت متهمان کنار رفت. تحقیقات نشان می‌داد که سرکرده آنها مردی ٢٧ ساله است که در منطقه خیرآباد به عنوان نگهبان مجتمعی مسکونی کار می‌کند. با به دست آمدن این سرنخ، کارآگاهان به محل اعزام شدند و در عملیاتی غافلگیرانه او را دستگیر کردند. ساعاتی بعد، دو همدست دیگر او نیز شناسایی و دستگیر شدند. پلیس در بازرسی از مخفیگاه آنها، تعدادی گوشی همراه، مقادیری طلا و جواهرات و یک دستگاه موتوسیکلت هوندا کشف کرد که سارقان با استفاده از آن اقدام به زورگیری از عابران نیز می‌کردند.

با انتقال متهمان به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، یکی از مالباخته‌ها که مورد زورگیری قرار گرفته بود، گفت: «در پارکینگ خانه‌ام بودم که ناگهان چند افغان با چاقو به سمتم آمدند. می‌خواستم فریاد بزنم اما یکی از آنها ضربه شدیدی به صورتم زد و من را روی زمین انداخت. آنها گوشی همراه و گردنبند طلایم را دزدیدند و متواری شدند.»

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند، رییس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به آغاز بازجویی از متهمان، از انتشار تصاویر بدون پوشش آنها در رسانه‌ها خبر داد و از همه مالباخته‌هایی که قادر به شناسایی آنها می‌شوند خواست تا برای پیگیری شکایت خود به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اتوبان شهید صدر، مسیر شرق به غرب، ابتدای خیابان قلندری شمالی مراجعه کنند.

درباره نویسنده