Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


همراهی وزیر بهداشت با کاروان نورآوران سلامت - فروشگاه سالمین

نویسنده : letstartwppl ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ تعداد نظرات : ۰

سالمین:وزیر بهداشت، هدف از سفر به جنوب کشور را، بررسی وضعیت بهداشتی و درمانی و همراهی با کاروان نورآوران سلامت عنوان کرد.

به گزارش سالمین به نقل از مهر، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه حضور در روستای جنگه شهرستان ایذه، اظهار داشت: حدود ۵ سال پیش در قالب کاروان نورآوران سلامت به این مناطق آمده بودم و وضعیت مردم آنگونه که انتظار داشتیم، بهبود پیدا نکرده اما تنها بخشی که در این مناطق حضور فعال دارند، همکاران ما در حوزه بهداشت و درمان هستند.

وی به رضایتمندی بالای مردم این منطقه از خدمات بهداشتی و درمانی تاکید کرد و افزود: خدمات مورد نیازی که باید به مردم مناطق محروم ارائه شود، اندک است در حالی که اقدامات بسیار خوبی از نظر خدمات بهداشتی و درمانی در این مناطق مانند دسترسی به پزشک و متخصص، ماما، دارو در شهرستان ایذه انجام شده اما کمبودهای آنان مانند راه اندازی پایگاه اورژانس و شبانه روزی شدن مرکز بهداشت به زودی برطرف خواهد شد.

هاشمی ابراز امیدواری کرد که در سال های آینده و در قالب سفرهای غیرکاری در مناطق محرومی همچون شمال خوزستان مجددا حضور یابد.

وی با بیان اینکه وضعیت بهداشتی و درمانی این منطقه در مقایسه با دو سال گذشته، تفاوت قابل ملاحظه ای کرده است، افزود: بخشی از کار در مناطق محروم متوجه سایر دستگاه های اجرایی است زیرا بسیاری از روستاهای این منطقه فاقد راه ارتباطی و دسترسی به خدمات و آب آشامیدنی مناسب است و بار بیماری های آن به حوزه سلامت تحمیل می شود.

هاشمی بر لزوم ساخت مراکز جامع خدمات سلامت، تکمیل خانه های بهداشت مورد نیاز، تامین نیروی انسانی در سال جاری در این مناطق تاکید کرد و گفت: بیمارستان دوم شهرستان ایذه را بازسازی می کنیم و خوشبختانه اکثر تخصص ها غیر از جراح مغز در این شهرستان حضور دارند که امیدواریم ابتدا تجهیزات مورد نیاز تامین شود و پس از آن جراح مغز نیز در منطقه حضور یابد.

وزیر بهداشت از راه اندازی دستگاه سی تی سی اسکن در شهرستان ایذه از هفته آینده خبر داد و افزود: مردم از خدمات حوزه سلامت رضایت نسبی دارند و امیدواریم که کمتر بیمار شوند و به ما مراجعه کنند.

وی به اقدامات ارزنده بهداشتی و درمانی در خوزستان اشاره کرد و گفت: استان خوزستان به دلیل جنگ تحمیلی عقب ماندگی های زیادی پیدا کرد و از سوی دیگر منبع آلودگی های زیست محیطی نیز است که بیماری های زیاد ناشی از آن به حوزه سلامت تحمیل می شود و انتظار این است که به استان خوزستان بیشتر از سایر مناطق کشور توجه شود.

وزیر بهداشت در پایان با بیان اینکه سفرهای متعددی به خوزستان داشته ام، خاطرنشان کرد: سفرهایی که به این استان داشته ام، بی نتیجه نبوده اما اگر هماهنگی بیشتری بود، اثربخشی آن افزایش می یافت بنابراین امیدواریم در سال پایانی دولت یازدهم بتوانیم اقدامات بهتری در این استان انجام چشم پزشکی، دکتر سید حسن هاشمی ،وزیر بهداشت

درباره نویسنده